Kontakt
Jaką wysokość powinny mieć stołki barowe?
Jaką wysokość powinny mieć stołki barowe?

Jaką wysokość powinny mieć stołki barowe?

Stołki barowe, krzesła barowe, hokery – mają różne nazwy, a są to wszystkie krzesła, które mają siedzisko na wysokości większej niż 50 cm. Coraz częściej je kupujemy i aranżujemy nasze wnętrza z ich dodatkiem. Otwarta kuchnia na salon i jadalnię, aż woła o półwysep lub wyspę barową. Wysokie krzesła kuchenne są wtedy idealnym rozwiązaniem na stworzenie przestrzeni do siedzenia.

Problem pojawia się przy wyborze wysokości hokerów.

Jak wybrać odpowiednie krzesła, aby były wygodne i funkcjonalne?

Planując kuchnię, wysokość szafek i blatów wybieramy na podstawie ogólnych wytycznych oraz naszego komfortu. Przy wyborze wysokości stołków barowych kierujmy się podobnymi parametrami.

Wysokość krzeseł barowych

Pierwszym krokiem do wyboru idealnych hokerów, jest sprawdzenie na jakiej wysokości znajduje się blat przy którym krzesła mają nam służyć. Przyjmuje się, że hokery powinny znajdować się 25- 30 cm poniżej blatu. Na naszym sklepie oferowane stołki barowe mają siedzisko na wysokości 75 cm, jest to najbardziej standardowa wysokość krzeseł barowych.

Do blatu o wymiarach 104-109 cm najlepsza wysokość krzeseł to 74-81 cm. Dokładną wysokość dopasuj do swojego wzrostu i upodobań. Jeśli jesteś posiadaczem niższego blatu na wysokości 89-94 cm, wybierz stołki o wysokości 58-71 cm. Przy wyższych stołach barowych mierzących 112-119 cm, sprawdzą się krzesła barowe wysokie na 84-92 cm

Zobacz na poniższym obrazku jak prezentuje się dopasowanie wysokości hokerów do wysokości blatu.

 

Hokery z podpórką na stopy

Dbając o komfort swój oraz gości, warto wybrać stołki barowe z dodatkową podpórką na nogi. Jest ona umieszczona na frontowej części krzesła. Ułatwia wejście i pomaga usiąść na stołku. Stopy swobodnie spoczywają na podpórce, dzięki czemu poprawia się komfort podczas siedzenia. Podpórka powinna być umieszczona około 40 cm od siedziska.

Krzesła barowe z oparciem

Dbając o wygodę, warto zastanowić się nad wysokim krzesłem z oparciem. Są one ciekawą alternatywą, oraz pozwalają całkowicie rozluźnić się podczas siedzenia. Jest to również ciekawe designerskie rozwiązanie przy urządzaniu kuchni.

 

Kuchenne krzesła barowe coraz częściej goszczą w naszych domach. Wybierając nasze stołki barowe w stylu loft możesz dowolnie zmieniać ich wymiary, a także dopasować ich wysokość do wyspy kuchennej lub blatu. 

Bestsellery
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl